Dotacja na wymianę pieca - Kędzierzyn-Koźle

dotacja na wymianę pieca Kędzierzyn-Koźle

Dotacja na wymianę pieca! Zadbaj o czyste powietrze i wymień stary piec centralnego ogrzewania na nowoczesny system grzewczy. Dopłata nawet do 10 000 zł w przypadku wymiany węglowego pieca c.o., tzw. kopciucha na ekologiczną pompę ciepła.

Dotacja na wymianę pieca - Kędzierzyn-Koźle

Dofinansowanie wymiany pieca centralnego ogrzewania finansowane jest z budżetu gminy Kędzierzyn-Koźle.

Czyste powietrze w Kędzierzynie-Koźlu?

Wysokie stężenie pyłów zawieszonych to problem naszego miasta od lat. Lokalne media często donoszą o tym, że Kędzierzyn-Koźle spowija smog, który każdy z nas może dostrzec i wyczuć zwłaszcza zimowymi wieczorami. Fatalne powietrze to zmora naszego miasta w sezonie grzewczym bo poza znajdującymi się tu zakładami przemysłowymi trujemy się także my sami do spółki z sąsiadami.

 

Najgorsza sytuacja ma miejsce na osiedlach z zabudową jednorodzinną, gdzie bardzo często źródłem ciepła jest wysłużony piec węglowy, czyli popularny kopciuch. Urządzenia te, poprzez niską emisję, mają spory udział w zanieczyszczeniu powietrza w naszym mieście. Węglowe piece centralnego ogrzewania są jednym z głównych powodów złego stanu powietrza a stężenie pyłów PM10 i PM2,5 zimą wielokrotnie przekracza normy o setki procent i Kędzierzyn-Koźle otula smog. Nie ma czym oddychać!

 

W raporcie WHO z 2016 roku, dotyczącym poziomu pyłu zawieszonego PM2,5, Kędzierzyn-Koźle znalazł się na 33. miejscu z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Europie!

Zadbajmy o czyste powietrze! Dotacja na wymianę pieca.

Każdy z nas może przyczynić się do poprawy jakości powietrza modernizując kotłownię i inwestując w nowoczesne ogrzewanie oraz system podgrzewu ciepłej wody użytkowej. Kędzierzyn-Koźle potrzebuje rozwiązać palący problem smogu – a teraz dzięki dofinansowaniu na wymianę pieca c.o. można to zrobić o wiele taniej!

Skorzystaj z dotacji na wymianę pieca!

Czas na wymianę starego pieca centralnego ogrzewania. Gmina Kędzierzyn-Koźle oferuje dopłatę do 10.000 zł na zmianę źródła ciepła na nowoczesne, ekologiczne ogrzewanie. Warunkiem otrzymania dotacji do wymiany pieca jest zezłomowanie starego kopciucha opalanego węglem lub koksem.

Planujesz modernizację kotłowni na terenie Kędzierzyna-Koźla? 

Zadzwoń teraz – z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące nowoczesnych systemów grzewczych, doradzimy jakie źródło opłaci się najbardziej jak i odpowiemy na pytania dotyczące dotacji do wymiany pieca.

Salon Firmowy Viessmann

Ile wynosi dopłata do wymiany pieca c.o.?

Na terenie gminy Kędzierzyn-Koźle wnioskodawca może liczyć na dofinansowanie w wysokości 50% ceny dokonanego w kraju zakupu kotła gazowego, kotła elektrycznego lub pompy ciepła, jednak nie więcej niż:

 

  • nawet do 10.000 zł dopłaty do wymiany pieca na pompę ciepła

 

  • do 5.000 zł dofinansowania wymiany pieca na kocioł gazowy lub elektryczny

 

  • do 7.000 zł dla podmiotów i jednostek innych niż osoby fizyczne, 10.000 zł w przypadku montażu pompy ciepła 

 

  • do 15.000 zł dla wspólnot mieszkaniowych na wymianę pieca centralnego ogrzewania

 

Ponadto można uzyskać dotację na instalacje solarne ciepłej wody użytkowej jak i instalacje fotowoltaiczne:

 

  • do 5.000 zł dotacji na instalację solarną do podgrzewu ciepłej wody użytkowej

 

  • do 5.000 zł dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej

 

W przypadku montażu kotła gazowego wysokość dotacji powiększana jest o 50% opłaty przyłączeniowej do sieci gazowej.

 

Dofinansowanie dostępne jest również dla nowopowstających budynków i nowych instalacji centralnego ogrzewania.

 

Szczegóły odnośnie dotacji do wymiany pieca znajdują się na stronie Urzędu Miasta Kędzierzyn Koźle: Dopłaty do wymiany pieca.

 

Skorzystaj z dofinansowania do wymiany pieca i zainwestuj w komfortowe, ekologiczne i czyste ogrzewanie dla Twojego domu.

Czas na wymianę pieca centralnego ogrzewania!

Firma TGK – Technika Grzewcza – specjalizuje się w modernizacjach kotłowni. Wycięliśmy niejednego kopciucha, zezłomowaliśmy setki węglowych pieców centralnego ogrzewania. Grzejemy Kędzierzyn-Koźle od 1996 roku!

 

Zajmujemy się kompleksowym wykonawstwem instalacji c.o. Nasze systemy grzewcze pracują w wielu firmach i zakładach przemysłowych oraz w niezliczonych domach w okolicy miasta Kędzierzyn-Koźle. 

 

Wybierz profesjonalnego instalatora centralnego ogrzewania, skorzystaj z dotacji na wymianę pieca i ciesz się nowoczesnym ogrzewaniem. Zapomnij o szuflowaniu do pieca, zrzucaniu węgla do piwnicy i całym tym towarzyszącym trudzie, brudzie i pyle. Czas na modernizację kotłowni. 

 

Oferujemy najnowocześniejsze rozwiązania techniki grzewczej. Najwyższej klasy pompy ciepła, kondensacyjne kotły gazowe i elektryczne jak i instalacje solarne podgrzewu c.w.u. i instalacje fotowoltaiczne sprawdzonej marki Viessmann.

 

Decydując się na wymianę pieca z naszą firmą masz gwarancję jakości wykonania oraz masz gwarancję, że gdy coś z ogrzewaniem będzie nie tak – jesteśmy by pomóc. Nie zostawimy Cię zimą bez ogrzewania czy ciepłej wody! Wszystkich naszych klientów obejmujemy opieką serwisową.

 

Jesteśmy autoryzowanym salonem firmowym Viessmann i oferujemy nowe urządzenia prosto od producenta z Allendorf w Niemczech.

 

Wszystkie urządzenia objęte są minimum 24 miesięczną gwarancją producenta.

 

Viessmann to lider produkcji systemów grzewczych i chłodniczych na najwyższym poziomie technologicznym. Oferujemy nowoczesne i ekonomiczne systemy ogrzewania z możliwością zdalnej kontroli przez aplikację.

pompy ciepła

Promocja - EKOOSZCZĘDNI 2021

Decydując się na wymianę pieca na pompę ciepła Viessmann Vitocal 200-A lub Vitocal 222-A otrzymasz oczyszczacz powietrza marki Viessmann GRATIS oraz 5 lat gwarancji na pompę ciepła jak oraz dostęp do infolinii i pomocy technicznej 24/7.

 

Skorzystaj z dotacji na wymianę pieca węglowego i zainwestuj w komfortowy, ekologiczny i ekonomiczny system ogrzewania. Jeśli masz pytania, prosimy o kontakt – nasz zespół z przyjemnością odpowie na wszystkie pytania związane z modernizacją kotłowni.

Bezpłatna wycena wymiany pieca

Zamów już teraz bezpłatną i niezobowiązującą wycenę wymiany pieca centralnego ogrzewania. Prosimy o wypełnienie formularza a do 24 godzin nasz doradca ds. ogrzewania skontaktuje się z Tobą. Doradzimy w kwestii nowoczesnych systemów grzewczych. Oferujemy również wycenę online.

Polecamy gazowe kotły kondensacyjne serii Viessmann Vitodens 100. Nowość na rynku. Dostępne w sprzedaży od 1 kwietnia 2021 r. Najnowsza generacja niezawodnego urządzenia firmy Viessmann. Teraz z technologią znaną z kotła serii Vitodens 200: modulacja 1:10, wbudowane Wi-Fi oraz system kontroli jakości spalania poprzez sondę Lambda Pro Control z palnikiem MatriX. Ekologiczne, komfortowe i ekonomiczne ogrzewanie – sterowane przez dotykowy ekran urządzenia lub zdalnie przez aplikację Vissmann ViCare.

Dotacje i dopłaty do wymiany węglowego pieca centralnego ogrzewania dostępne są wyłącznie dla mieszkańców gminy Kędzierzyn-Koźle, jakkolwiek dofinansowanie do wymiany pieca może być również dostępne w innych gminach. Kompleksowe modernizacje kotłowni oferujemy na terenie województwa opolskiego i śląskiego w okolicach miast: Kędzierzyn-Koźle, Strzelce Opolskie, Prudnik, Głubczyce, Opole, Gliwice, Rybnik, Pyskowice. Wszystkie nasze kotłownie gazowe objęte są opieką serwisową – z nami nigdy nie zmarzniesz ani nie zabraknie Ci ciepłej wody użytkowej.

Jesteśmy firmą z 25 letnim doświadczeniem – od 1996 na rynku.

Zamów bezpłatną wycenę modernizacji kotłowni online!